Usługi elektryczne

Untitled-1Firma „ProService P.Jankowski” specjalizuje się w projektowaniu i montażu instalacji elektrycznych i teletechnicznych wewnętrznych.

Prowadzimy 24h pogotowie elektryczne na terenie Warszawy i okolic. W ciągu 1 godziny serwisant – elektryk dojedzie do Państwa i usunie każdą awarię elektryczną. Oferta naszej firmy jest bardzo szeroka i skierowana zarówno do klientów indywidualnych, firm, przedsiębiorstw i instytucji publicznych na terenie m.st. Warszawa.

Zakres naszych usług obejmuje zagadnienia takie jak m.in.:

 • budowa instalacji elektrycznych i energetycznych zarówno nN jak i SN, wewnętrznych i zewnętrznych,
 • usuwanie kolizji instalacji energetycznych zarówno w ziemi jak i napowietrznych,
 • montaż i dostawa stacji transformatorowych tymczasowych i docelowych,
 • przeglądy i oględziny stacji transformatorowych,
 • pomiary elektryczne, pomiary transformatorów,
 • budowa przyłączy energetycznych,
 • montaż i modernizacja instalacji odgromowych,
 • przebudowy, modernizacje , dostosowania istniejących instalacji elektrycznych,
 • konserwację instalacji elektrycznych,
 • modernizację układów pomiarowych do wymogów TPA,
 • oświetlenie budynków i terenu,
 • tymczasowe instalacje elektryczne na placach budowy,
 • przeglądy, pomiary baterii kondensatorów mocy biernej,
 • dobór i montaż baterii kondensatorów mocy biernej,
 • produkcja rozdzielnic budowlanych,
 • produkcja rozdzielnic obiektowych,
 • prowadzimy obsługę techniczną obiektów.

Używamy następujących maszyn

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty kontaktując się z naszymi specjalistami osobiście, mailowo lub telefonicznie.

Zobacz przykładowy schemat instalacji elektrycznej

01

Rozdzielnica

05Element sieci elektrycznej (instalacji elektrycznej) zawierający urządzenia i podzespoły, służące do:łączenia, przerywania oraz rozdziału obwodów elektrycznych i ich kombinacji (np. wyłącznik) najczęściej w połączeniu z urządzeniami sterowniczymi (np. stycznik, przekaźnik), ochronnymi (np. bezpiecznik elektryczny, wyłącznik instalacyjny, wyłącznik różnicowoprądowy, ogranicznik przepięć), pomiarowymi (np. przekładnik prądowy, licznik energii elektrycznej) i regulacyjnymi (np. regulator, sterownik PLC, komputer przemysłowy z systemem wbudowanym).

Wyłącznik różnicowoprądowy

03Wyłącznik różnicowoprądowy stanowi obecnie najskuteczniejszą ochronę przed porażeniem zapobiegając powstawaniu niebezpiecznych napięć dotykowych na obudowach narzędzi i maszyn elektrycznych. Stosowany jest np.: w instalacjach z dużą grupą świetlówek; w długich przewodach; w urządzeniach rentgenowskich; w urządzeniach grzejnych o dużych powierzchniach; przy rozruchu dużych silników elektrycznych, transformatorów itp.

Lampka sygnalizacyjna

07Lampka sygnalizacyjna służy do optycznej sygnalizacji obecności napięcia w poszczególnych fazach sieci trójfazowej.

Wyłącznik nadprądowy

04Wyłącznik nadprądowy znajduje zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej, a także w przemyśle. Chroni on instalację elektryczną przed skutkami zwarć oraz przeciążeń.

Rozłącznik główny

02Łącznik elektryczny (rozłącznik) spełniający jednocześnie dwie funkcje:: przewodzenia prądu w warunkach znamionowych, podczas przetężenia (w tym zwarcia, przez odpowiednio zdefiniowany czas) oraz rozłączania obwodu w warunkach znamionowych i zakłóceniowych; izolowanie, czyli spełnienie własności izolacyjnych zapewniających bezpieczną pracę obsługi

Przekaźnik kontroli zasilania

06Oferuje kontrolę kolejności faz, przepięć i spadków napięcia oraz zaniku fazy w sieci. Możliwa jest kontrola okienkowa napięć 3-fazowych dla obu zakresów – podnapięciowych i nadnapięciowych. Przekaźnik posiada funkcje opóźnionego zadziałania jak i odpadania z zakresu 0.1-10s. Przekaźnik przyciąga styki jeżeli kolejność faz i napięcia są poprawne. Po odpadnięciu styków nie zostaną one ponownie przełączone chyba że napięcie będzie większe od U mierzonego plus 5% histerezy.

Ogranicznik przepięć

08Ogranicznik przepięć odgrywa istotną rolę w instalacji elektrycznej. Dzięki niemu zyskuje się ochronę przed przepięciami urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Przepięcia mogą powstać nie tylko z powodu wyładowań atmosferycznych, ale również w następstwie awarii sieci elektroenergetycznych.

Copyright © 2008 ProService P. Jankowski usługi elektryczne Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone. mapa strony
Call Now Button