Sieci komputerowe

siec1Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu i montażu sieci komputerowych. w technologiach przewodowych (Ethernet) i bezprzewodowych (WiFi), Oferta wdrożenia sieci komputerowych jest kompleksowa, tym bardziej, że oprócz samego projektu, wdrożenia i instalacji sieci, dla pełnego komfortu naszych klientów oferujemy jednocześnie wieloopcyjny serwis sprzętu komputerowego i oprogramowania oraz okresowe przeglądy w siedzibie klienta. Zajmujemy się również profesjonalnym montażem szaf serwerowych oraz sprzedażą różnego typu elementów sieciowych. Dzięki współpracy z najlepszymi producentami na rynku swoim klientom gwarantujemy dostęp do najlepszych i najnowszych urządzeń i rozwiązań.

Oferujemy między innymi:

  • hosty (komputery, dzięki którym użytkownicy mają dostęp do sieci),
  • serwery, szafy serwerowe,
  • medium transmisyjne, okablowanie strukturalne (nośniki informacji umożliwiające kontakt pomiędzy konkretnymi elementami sieci np. kable miedziane, fale radiowe, światłowody),
  • sprzęt komputerowy (koncentratory, routery, przełączniki, modemy itp.)
  • oprogramowanie komputerowe.

Zapraszamy do kontaktu z firmą “ProService P. Jankowski”.

Zobacz przykładowy schemat sieci komputerowej

00

Serwer

01Serwer można określić jako specjalnie skonfigurowany komputer, który dostępny jest w sieci Internet przez 24 godziny na dobę. Na serwerze możesz m.in.: umieścić swoją stronę WWW, stworzyć skrzynki e-mail dla siebie i pracowników, przechowywać swoje pliki, tym samym mając do nich dostęp z każdego miejsca na świecie.Serwer musi być urządzeniem niezawodnym, które gwarantuje bezpieczeństwo i ciągłość pracy.

Router

02Router jest urządzeniem służącym do łączenia (“spinania”) różnych sieci komputerowych, przy czym przez słowo “różne” należy rozumieć sieci o różnych klasach i maskach (ogólnie mówiąc: o różnej adresacji). Router dokonuje analizy pakietu przychodzącego z jednej sieci (nazwijmy ją źródłową) i na podstawie informacji zawartej w pakiecie, decyduje, do której sieci (nazwijmy ja docelową) skierować dalej ten pakiet.

Drukarka sieciowa

03Drukarka sieciowa (ang. network printer) – drukarka posiadająca interfejs sieciowy, podłączona do sieci lokalnej, mogąca obsługiwać wiele komputerów co oznacza istotną oszczędność kosztów w środowisku biurowym.

Copyright © 2008 ProService P. Jankowski usługi elektryczne Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone. mapa strony
Call Now Button